Hakkımızda

Sayın Velimiz,
Sevgili Öğrencimiz,

"HER ŞEY İNSANI SEVMEKLE BAŞLAR" diyor Sait Faik. Evet sevgi; insan olmanın ve insanlarla ilişki kurabilmenin, onları kazanmanın temelidir. Bütün kötülükleri, çatışmaları, kin ve kıskançlıkları yok eden birleştirici bir mutluluk kaynağıdır.

Bundan tam 10 yıl önce, eğitim-öğretim yaşamına başlayan BİLİM, bugün yaklaşık 50 çalışanıyla ilk günkü heyecan, ilk günkü coşkusuyla daima kendisiyle yarışarak, tüm çalışmalarında büyük önder Atatürk' ün birleştirici, kaynaştırıcı, bütünleştirici, çağdaşlaştırıcı ve yol gösterici "İLKE ve İNKILAPLARI" nı rehber kabul ederek yoluna devam etmektedir.

"BİLİM" in bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm çalışanlarımıza içten teşekkürlerimizi sunuyorum.

Her yeni dönem yeni gelişmelere, yeni ufuklara, yeni arayışlara açılan kapıdır. Bu nedenle sevgi, heyecan ve coşku doludur. Bir eğitim kurumunun yeni dönemle ilgili çalışmalara başlaması ise daha özel, daha farklı, ayrıcalıklı bir coşku ve anlam içerir. Bu coşku ve heyecan, her biri birer ufuk olan öğrencilerimizi geleceğimize hazırlamanın coşkusu ve heyecanıdır.

Sevgili yavrularımız, biz sizi siz olduğunuz için seviyoruz. Sevginiz ve güven duygunuz ile genişleteceğiniz ufuklar bu güzel ülkeye aktaracağınız yenilikler "ATATÜRK" ümüzün, bizim sizlere güvenimizin temelidir. Öğrendiklerinizin sınırlarını zorlayarak yaratıcı, üretken olabileceğinizi, doğmalardan sıyrılabileceğinizi biliyor, bundan sonraki yaşantınızda da yeni güzellikler yaratacığınıza inanıyoruz. Sevgi ve Saygılarımla...

BİLİM' in çok önemsediği eğitim felsefesi;
eğitim sürecinde, eğitim kalitesinin içerikten çok ilişkiye bağlı olduğudur. Bilginin veriliş biçimi de bilgi kadar önemlidir.

BİLİM çalışanları; başarılı insan ilişkileri ve temel iletişim teknikleri konularında iyi yetişmiş ve deneyimli bir aile oluşturmuştur.

BİLİM' de eğitim bireyselleştirilmekte;
ilgi, istek ve yeteneklerine göre her öğrencinin gereksinimi karşılanmaktadır. Bilgi çağının ortaya çıkan eğitim gereksinimleri Dershanelerimizde;

Uygulanan programların ileri eğitim hedeflerine sağlayacağı güvence,
Daha çağdaş, akılcı, eleştirel eğitim-öğretim olanakları,
Ana-baba katılımı ve bilgilendirilmesiyle ile karşılanmaktadır.
BİLİM'in "Öğreten, Yetiştiren, Kazandıran" kimliği ile " 10. yıl" ını aştığı bu günlerde, kendi içyapımızda;

ARGE kurulumuz ile program geliştirme çalışmaları,
Hizmet içi eğitimleri ile gelişen ve değişen eğitim gereksinimlerini karşılayabilme,
Ölçme Değerlendirme birimimiz ile nesnel değerlendirme ve başarıyı güvence altına alabilme,
Rehberlik-Psikolojik Danışma birimimiz ile hedefe uygun yönlendirme gerçekleşebilmektedir.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

JoomShaper